Uživatel nepřihlášen
Jak to vidí Pyžma
RSS kanál blogu
Píše: Pyžma - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Jak to vidí Pyžma

Koupit PC, PS4 nebo Xbox One?

Pondělí 2.2.2015 19:44 - Autor: Pyžma
To se mi líbí

Koupit PC, PS4 nebo Xbox One?Jste-li hráč a máte stejné problémy při rozhodování, zda investovat své peníze do upgradu či koupě nového PC, nebo si raději pořídit herní konzoli, tak je tento článek určený přesně pro Vás.


Každý hráč se v určité době dostane do situace, kdy přemýšlí, zda stále bude hrát na PC, nebo jestli by pro něj nebylo vhodné pořídit si konzoli. Dnes se podíváme na všechny hlavní herní platformy (PC, PS4,XOne) a pokusíme se shrnout co nejvíce faktů a faktorů, které by spoustě lidí mohlo pomoci při výběru.

POŘIZOVACÍ CENA

Jako nejzásadnějším a rozhodujícím faktorem jsou bezesporu peníze. Ceny okolo PC a konzolí se dost liší, ačkoliv ceny v rámci konzolí už jsou téměř zanedbatelné. Podívejme se tedy na pořizovací ceny PC a konzolí.

PC
Cena herního PC je velice rozdílná při pohledu jednotlivců. Někomu stačí herní sestava v rámci 15 000 Kč a někdo se nespokojí ani se sestavou za 30 000 Kč. Já bych jako zlatý střed zvolil cenu herního PC mezi 20 – 25 000 Kč. Za tuto cenu se dle mého názoru dá sestavit adekvátní sestava, která bude mírně převyšovat dnešní standarty a zároveň vydrží pár let.

Playstation 4
Pořízení PS 4: 9 500 Kč – 13 000 Kč
což je o poznání mnohem nižší počáteční vklad.
Součástí balení je:

 1. Konzole Playstation 4
 2. Dualshock 4
 3. drátová mono-sluchátka (osobně si myslím, že SONY mohlo do tohoto komponentu investovat více)
 4. síťový kabel
 5. HDMI kabel
 6. USB kabel.

Xbox One
Pořízení XOne: 9 300 Kč – 16 000 Kč
což je neskutečný rozdíl, ačkoliv balení je vždy stejné.
Součástí balení je:

 1. Konzole Xbox One
 2. Bezdrátový ovladač
 3. Chat headset
 4. HDMI kabel
 5. externí zdroj + napájecí kabel

V pořizovací ceně tedy rozhodně vyhrávají konzole, chcete-li být puňtičkáří, tak konkrétně Xbox One, ale rozdíl 200 Kč už podle mě není rozhodující.

HERNÍ NÁKLADY

V tomto podtématu se budeme zabývat cenou, kterou hráč musí do své platformy investovat, aby si mohl zahrát. Cenu Internetu a spotřebu elektřiny rozhodně nebudu hodnotit, protože je to z dosti velké části individuální záležitost a neberu jí jako rozhodující, ačkoliv ve spotřebě by rozhodně vyhrály konzole.

PC

 • Cena základního AAA tituly v rámci krabicové verze v den vydání: 800 Kč – 1 200 Kč.
 • Ohromné negativum je, že se hry (digitální i krabicové verze) ve velkém množství musí navázat na účet a tím se zabrání v jejich následném prodeji. Jediná možnost prodeje je tedy i s Vaším herním účtem, na kterém můžete mít už několik her (Steam, Uplay, Origin,...).
 • Kromě peněz vložených do pořízení nového titulu Vám již nic nestojí v cestě, aby jste si mohl vychutnat veškerou zábavu.
 • Další možností (tímto nikoho nenavádím a rozhodně toto chování nepodporuji) je, že hráč za hru na PC ani nezaplatí.

Playstation 4

 • Cena základního AAA tituly v rámci krabicové verze v den vydání: 1 500 -1 650Kč
 • Zde se ale nachází velké pozitivum v možnosti následného prodeje, pokud se jedná o hru v krabicové verzi, která se nijak na uživatelský účet neváže, a tudíž lze vložené náklady do hry značně snížit.
 • Členství v programu PS+ (cena okolo 1 300 Kč na rok)

Výhody PS+:

 1. Možnost hrát multiplayer
 2. Každý měsíc nové hry ke stažení (na PS Vita, PS3, PS4), jsou zdarma ale pouze měsíc, nebo mohou být zdarma po dobu jednoho roku. V případě vypršení členství jsou Vám hry získané zdarma zablokovány dokud znova nezaplatíte členství
 3. Exkluzivní slevy
 4. Share play - možnost pozvat kamaráda zahrát si za Vás, ačkoliv sami hru nevlastní
 5. Možnost vyzkoušení si betaverzí her
 6. Cloud záloha Vašich uložených pozic z her

Xbox One

 • Cena základního AAA tituly v rámci krabicové verze v den vydání: 1 500 -1 650Kč
 • Zde se ale nachází velké pozitivum v možnosti následného prodeje, pokud se jedná o hru v krabicové verzi, která se nijak na uživatelský účet neváže, a tudíž lze vložené náklady do hry značně snížit.
 • Členství v programu Xbox Live Gold (cena od 900 - 1 500 Kč na rok)

Výhody Xbox Live Gold:

 1. Možnost hrát multiplayer
 2. Každý měsíc nové hry ke stažení (Xbox 360, XOne) a po jejich stažení Vám nadobro zůstanou ve Vaší herní knihovně
 3. Exkluzivní slevy
 4. Cloudová záloha Vašich uložených pozic z her
 5. Smart Match - lepší vyhledávání spoluhráčů do multiplayeru

Vzhledem k cenám her rozhodně vyhrává PC, ale nemožnost následného prodeje tuto výhodu dosti diskvalifikuje. PC získává body i za bezplatný multiplayer, ačkoliv konzole mají zase výhodu, že mohou každý měsíc získat nové hry za zhruba 130 Kč za měsíc, ale hráč nikdy neví, jestli daná hra mu padne do vkusu. Xbox One navíc získává další body za trvalé připsání her do hráčovy knihovny, ale sami se podívejte do historie a uvažte, který program nabízí z historie lepší hry.

HRY

Pro mě osobně asi nejdůležitější rubrika, podle které bych osobně doporučoval vybírat si svou herní platformu, ačkoliv chápu, že hodně lidí je limitováno právě i penězi.


PC

 • Strategie (Age of Empires, Civilization,...)
 • MMORPG (World of Warcraft, Lineage,...)
 • MOBA (DOTA 2, League of Legends,...)
 • Možnost komunitní lokalizace
 • Lepší možnost modifikací
 • Zvyšující se HW nároky s postupem času

Playstation 4

Exkluzivní tituly (Uncharted, Grand Turismo,...)
Optimalizace

Xbox One
Exkluzivní tituly (Sunset overdrive, Forza Horizon,...)
Optimalizace

Osobně si myslím, že nejlepší platformou pro hraní je PC vzhledem k tomu, že se na něm dá hrát úplně všechno, ale kvůli vysoké míře pirátství a následné neoblibě herních vývojářů je jasné, že svými zejména exkluzivními tituly PC platformě podkopávají nohy, ale kdo by se jim divil, když na dané platformě hráči za hru ani kolikrát nechtějí zaplatit. Další věc co také PC podkopává nohy je (promiňte mi ten výraz) lenost vývojářů v odvětví optimalizace.
V této kategorii si vítěze určete sami.

OVLÁDÁNÍ

Ovládání je velice inviduální záležitost a tudíž by si spíše měl každý nejlépe v nějakem obchodě vyzkoušet, co mu vlastně sedí, a tak berte toto hodnocení s rezervou, spíše se pokusím opět jen shrnout co jaký ovládací prvek nabízí.


PC

Standartním ovládáním na PC platformě je klávesnice a myš.
Myš přináší ohromnou přesnost a možnost rychlé reakce zejména co se týče FPS her ale i obecně. Není se čemu divit, že tzv. progaming se odehrává právě na PC platformě.
Klávesnice zase přináší ohromné množství využitelných tlačítek, a tak se může uplatnit u velice obtížných her na ovládání. 
Další výhodou PC platformy je možnost pořizování si spousta ovládacího příslušenství jako je gamepad, joystick či volant s pedály a získat tak mnohem lepší zážitek ze hry.
PC je navíc otevřená platforma, takže si můžete vybírat ze stovky či tisíce možných variant klávesnicí a myší, které Vám přesně padnou do ruky. (Na druhou stranu si za to zase můžete pěkně připlatit)

Playstation 4

Dualshock 4 je nejnovější verzí původního ovladače k PS a přináší největší změnu ve své ergonomii, která by měla zamezit bolesti rukou i při dlouhém hraní.
Druhou největší inovací na dualshock 4 je dotyková plocha, která umožnuje nejrůznější uplatnění v budoucnu, ačkoliv spíše v exkluzivních titulech, protože jak by vývojaři zase řešili absenci dotykové plochy u Xbox ovladače?
Nesmíme ani opomenout R2 a L2 tlačítka, které nyní konečně fungují jako tzv. triggery neboli spoušť a dodává nyní mnohem lepší pocit při střílení.
Také nesmíme opomenout malý repráček mezi joysticky, který se snaží v určitých sekvencích navodit lepší atmosféru a vtáhnout hráče více do hry.
Největším nesmyslem u dualshocku 4 je rozhodně zadní světélko, které je spíše zbytečné a otravné.(Hráči si stěžují na odraz světla v TV či snižováním výdrže baterie)
Ohromné negativum DS4 také získává za způsob nabíjení. Pokud jej totiž vybijete musíte jej napájet z doku či přes kabel, což je veliké omezení pro hraní. (Na druhou stranu zde skvěle funguje zadní světlo pro indikaci stavu baterie při nabíjení)
Lze dokoupit volant s pedály.
Možnost dokoupit PS Eye kameru.
Cena nového ovladače: 1 200 - 2 100 Kč

Xbox One

Xbox controller je ve světe už dlouhá léta považován za absolutní špičku a není tedy divu, že i v provedení pro Xbox One se takřka nezměnil.
Rozložení joysticků je naprosto optimální pro spoustu lidí, protože je přirozené mít palec blíže k prstům.
Z vlastních zkušeností ale musím přiznat, že plasty mi připadají poněkuď levnější a i lehčí provedení mi ne zcela vyhovovalo oproti původnímu ovladači k Xbox 360.
Ohromné pozitivum získává ovladač i pro zachování původního způsobu napájení tudíž přes kabel či klasické tužkové baterie.
Lze dokoupit volant s pedály.
Možnost dokoupit Kinect.
Cena nového ovladače: 1 100 - 2 200 Kč

BONUSOVÉ FUNKCE

Zde se zkusíme podívat na zajímavé speciální funkce, které jednotlivé platformy nabízí a najdete zde i odkazy na veškeré podporované aplikace jednotlivých konzolí.

PC
Počítač lze upravit pomocí SW takřka na všechny potřebné služby, tudíž nemá cenu zde vypisovat nejrůznejší SW.

Playstation 4
Umožnuje nabíjet Dualshock 4 ve standby režimu
Přihlášení pomocí obličeje pokud vlastníte PS Eye
Zvukové příkazy
Možnost dávat konzoli příkazy přes Internet (skrze mobilní aplikaci přikázat například stáhnout hru) 
Podporuje streamované hraní z PS 4 na PS Vita
Možnost nastavení automatického přepnutí do standy režimu konzole či vypnutí DS 4 po určité době neaktivity
Music Ulimited - možnost poslouchat hru na pozadí ať na konzoli děláte cokoliv
Seznam všech aplikací

Xbox One
Zvukové příkazy
Lepší pohybový senzor - Kinect v2
Přihlášení pomocí obličeje pokud vlastníte Kinect
Snap - možnost do pravého kraje monitoru připnout jakoukoliv aplikaci (hudba, film, browser,...)
Skype - možnost využití s Kinectem
Přehrává TV (Například Netflix - u nás není podporováno v součastnosti)
Interaktivní TV (Možnost zobrazení například informace o hráčích v zápase - u nás není podporováno v součastnosti)
Seznam všech aplikací


HARDWARE

Nakonec si pojďme shrnout všechno hmatatelné okolo těchto platforem. Podíváme se na design, výhody, velikost a případné bonusy.

PC
Hodnotit HW počítače je velice složité, vzhledem k tomu, že jsem zde na začátku udal pouze badget, ale zkusme si to shrnout alespoň obecně.
PC je otevřená platforma, jak už jsme si hodněkrát řekli, takže je velice modifikovatelná. Sám uživatel si do velké míry ovlivní jak samotný stroj bude vypadat, jakými komponenty jej vybaví a v případě nedostatku či poruchy jej může velice snadno vrátit zpět do života.
Podle Vašich dovedností a trpělivosti jej můžete odladit do posledních detailů co se týče výkonu (taktování), odhlučnění (odladění ventilátorů a izolování skříně do určité míry), teploty (dle výběru chlazení) a dalších drobností.

Playstation 4
PS 4 poskytuje asi nejlepší výkon v nejmenším provedení (rozměry: 27,5 cm x 5,3 cm x 30,5 cm).
Vzhledem k menšímu provedení je zde oprávněný strach z horšího chladícího systému, a tak tedy menší životnosti.
PS 4 má navíc v již tak malém provedení zabudovaný zdroj v sobě, což může být pro někoho výhoda, ale opět to přináší větší teplo přímo do konzole.
Obsahuje 500GB disk s volně dostupnými zhruba 400GB
Dísk lze vyměnit za jiný interní
Nelze připojit externí uložiště
Blu-ray a DVD mechanika
2x USB 3.0
BlueTooth
8GB DDR5

Xbox One
Xbox je poměrně obyčejný kvádr, který ale svou velikosti přispívá k lepšímu chladícímu systému a tudíž i delší životnosti.
Obsahuje vlastní externí zdroj, čímž opět snižuje teplotu v samotné konzoli, ale připravte si místo za televizí, jelikož zdroj je dost veliký.
Obsahuje 500GB disk s volně dostupnými zhruba 350GB 
Interní disk nelze vyměnit
Lze připojit externí uložiště
Blu-ray a DVD mechanika
3x USB 3.0
8GB DDR3

Je jasné, že jsem zde nemohl zmínit naprosto veškeré detaily, protože to bych si pomalu mohl vytvořit menší prospekt, ale věřím, že jsem zde zmíňil spoustu zajímavých informací, které by Vám mohli být stejně prospěšné jako mně.

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Koupit PC, PS4 nebo Xbox One?
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
rawneox   1x   Onty: v tom tvym odkazu. . to je pěkná hovadina, v tom PC exclusives textu probíhaj skoro samý multiplatformovky a pár zootycoon apod. co si zahraju i na ipadu :D
Play2: dělal jsem absolventa na IT oddělení, po delší odmlce se zase hrabu v cizejch kabelech a stejně mě nebaví hrát na kompu, ten mám čistě na práci a školu a na odpočinek a zabavu mám auto a konzoli :) :D
rawneoxrawneox17681
    4.2.2015 02:27
rawneox

Onty: v tom tvym odkazu. . to je pěkná hovadina, v tom PC exclusives textu probíhaj skoro samý multiplatformovky a pár zootycoon apod. co si zahraju i na ipadu :D
Play2: dělal jsem absolventa na IT oddělení, po delší odmlce se zase hrabu v cizejch kabelech a stejně mě nebaví hrát na kompu, ten mám čistě na práci a školu a na odpočinek a zabavu mám auto a konzoli :) :D

Play2dEnd   2x   Mr. Lolendo : souhlasím, je to trochu "laicky" napsaný, ale je to příjemně stravitelná sumarizace a overview :) za mě :thumbup: A souhlasím s stebou ohledně toho zájmu. Ne-IT člověk jednoznačně konzoli, člověk kterýho víc zajímá HW než to "prostě si zahrát" jednoznačně PC
Smuky: 100lidí 100chutí ... rozhodně "všichni NEví, co je nejlepší" ...
Za mě: vždy jsem upřednostňoval gamepad před K+M. PC mám na práci, na net... na hraní her konzoli.
KEEP CALM & PLAY GAMES :lala: :dance: :thumbup:
Play2dEndplay2dend15202
    4.2.2015 01:25
Play2dEnd

Mr. Lolendo : souhlasím, je to trochu "laicky" napsaný, ale je to příjemně stravitelná sumarizace a overview :) za mě :thumbup: A souhlasím s stebou ohledně toho zájmu. Ne-IT člověk jednoznačně konzoli, člověk kterýho víc zajímá HW než to "prostě si zahrát" jednoznačně PC
Smuky: 100lidí 100chutí ... rozhodně "všichni NEví, co je nejlepší" ...
Za mě: vždy jsem upřednostňoval gamepad před K+M. PC mám na práci, na net... na hraní her konzoli.
KEEP CALM & PLAY GAMES :lala: :dance: :thumbup:

BůhOnty   14x   Když na mne někdo vytáhne argument "exkluzivity"
odkaz ]
BůhOntybuhonty2908
    4.2.2015 01:13
BůhOnty

Když na mne někdo vytáhne argument "exkluzivity"
odkaz ]

taipan__    Jediný aspekt ve kterém se dá porovnávat PC vs. konzole jsou hry, jinak ne. PC je sice dražší ale nepoužíváš ho jen na hraní, konzole těžko použiješ na práci.taipan__taipan__30517    4.2.2015 01:09 taipan__

Jediný aspekt ve kterém se dá porovnávat PC vs. konzole jsou hry, jinak ne. PC je sice dražší ale nepoužíváš ho jen na hraní, konzole těžko použiješ na práci.

fire2fire2fire   1x   Nejlepsi je mit pc i obe dve konzole. Me se na pc hraje blbe, prestane me to zachvili bavit kdezto kdyz clovek zapne konzoli a zapadne do sedacky tak hraje a hraje. Az konzole spadnou k 6 tisicum tak kupuji obe na exkluzivitky :)fire2fire2firefire2fire2fire13186    4.2.2015 00:53 fire2fire2fire

Nejlepsi je mit pc i obe dve konzole. Me se na pc hraje blbe, prestane me to zachvili bavit kdezto kdyz clovek zapne konzoli a zapadne do sedacky tak hraje a hraje. Az konzole spadnou k 6 tisicum tak kupuji obe na exkluzivitky :)

Hospodsky    Konzole si klidně srovnávejte ale PC do toho řadit nejde já zvolil PC z důvodu že hry nejsou pro mě hlavní prioritou a i volba haswell-e 5820k mě vyšla na 26 000, -Hospodskyhospodsky19551    4.2.2015 00:46 Hospodsky

Konzole si klidně srovnávejte ale PC do toho řadit nejde já zvolil PC z důvodu že hry nejsou pro mě hlavní prioritou a i volba haswell-e 5820k mě vyšla na 26 000, -

Smuky   4x   Myslím že srovnávat PC a konzole je blbost . Všichni ví co je nejlepší . A je to pěkně napsaný provokativní článek :)Smukysmuky12123    4.2.2015 00:28 Smuky

Myslím že srovnávat PC a konzole je blbost . Všichni ví co je nejlepší . A je to pěkně napsaný provokativní článek :)

Mr.Lolendo    Až moc laické s málo faktickými informacemi.

Hlavní prioritou po mích zkušenostech je otázka zájmu a znalostí. Pokud nerozumím IT technice a ani mě to nezajímá tak takový člověk by se měl vyhnout PC. Stejně tak jako si nekupovat telefon s Androidem ale nejlépe s iOS. Zájem a snaha se učit je klíčový. Dennodenně poslouchám to stejné hekání že jim na pc něco nejede. Jsou to ve směs stejné věci zapříčiněné nepozorností a neznalostí. Nejhorší na tom je že si lidé myslí že jim to lidé jako já opravíme za pár stovek či zadarmo.

Jinak na konzolích je jen otázka času kdy budou tzv. očipované (zla-li už nejsou) takže na nich půjde spustit i nelegálně sehnaná hra.
Mr.Lolendomrlolendo10723
    4.2.2015 00:24
Mr.Lolendo

Až moc laické s málo faktickými informacemi.

Hlavní prioritou po mích zkušenostech je otázka zájmu a znalostí. Pokud nerozumím IT technice a ani mě to nezajímá tak takový člověk by se měl vyhnout PC. Stejně tak jako si nekupovat telefon s Androidem ale nejlépe s iOS. Zájem a snaha se učit je klíčový. Dennodenně poslouchám to stejné hekání že jim na pc něco nejede. Jsou to ve směs stejné věci zapříčiněné nepozorností a neznalostí. Nejhorší na tom je že si lidé myslí že jim to lidé jako já opravíme za pár stovek či zadarmo.

Jinak na konzolích je jen otázka času kdy budou tzv. očipované (zla-li už nejsou) takže na nich půjde spustit i nelegálně sehnaná hra.

jenda-rex   4x    Další věc co také PC podkopává nohy je (promiňte mi ten výraz) lenost vývojářů v odvětví optimalizace. -To si trosku mimo ne? Ono optimalizovat na bambilion sestav PC svoji hru aby kazdymu bezela bude asi voser.... Nez udelat optimalizaci pro 18milionu hracu co ma naprosto stejnou sestavu HW a SW... ;-)jenda-rexjenda-rex8765    3.2.2015 22:40 jenda-rex

Další věc co také PC podkopává nohy je (promiňte mi ten výraz) lenost vývojářů v odvětví optimalizace. -To si trosku mimo ne? Ono optimalizovat na bambilion sestav PC svoji hru aby kazdymu bezela bude asi voser.... Nez udelat optimalizaci pro 18milionu hracu co ma naprosto stejnou sestavu HW a SW... ;-)

LordovCZ   1x   Ještě bych doplnil, že to streamované hraní z PS4 je oficiálně podporované nejen pro PS Vitu ale také pro nové Sony Xperia Z3 a Z3 Tablet, i na ostatni mobily/tablety funguje remote play, ale to už ne oficiální cestou... :)LordovCZlordovcz20735    3.2.2015 19:08 LordovCZ

Ještě bych doplnil, že to streamované hraní z PS4 je oficiálně podporované nejen pro PS Vitu ale také pro nové Sony Xperia Z3 a Z3 Tablet, i na ostatni mobily/tablety funguje remote play, ale to už ne oficiální cestou... :)

rawneox   1x   Jen pár menších úprav informací :
XboxOne - Bez xbox live se nepodíváš ani na internetový prohlížeč
PlayStation4 - Lze připojit externí úložiště
Jinak hezkej souhrn, jo a za hry v den vydání jsem na PSku nedal nikdy víc než 1499kč :) :thumbup:
rawneoxrawneox17681
    3.2.2015 14:21
rawneox

Jen pár menších úprav informací :
XboxOne - Bez xbox live se nepodíváš ani na internetový prohlížeč
PlayStation4 - Lze připojit externí úložiště
Jinak hezkej souhrn, jo a za hry v den vydání jsem na PSku nedal nikdy víc než 1499kč :) :thumbup:

Ratos   4x   Nejlepsi je mit konzoli i herni pc. Zahraju si vsechny pecky a nemusim se omezovat jednou platformou.Ratosratos11417    3.2.2015 08:17 Ratos

Nejlepsi je mit konzoli i herni pc. Zahraju si vsechny pecky a nemusim se omezovat jednou platformou.

Tessy94   8x   Já osobně jsem pro PC.... takže: Konzole jsou sračky a konzolisté - vyližte mi! ! :D ( prosím berte toto jako vtip a recesi na dlouholetou "válku" mezi konzolisti a pcčkáři) :) :DTessy94tessy9431994    2.2.2015 20:14 Tessy94

Já osobně jsem pro PC.... takže: Konzole jsou sračky a konzolisté - vyližte mi! ! :D ( prosím berte toto jako vtip a recesi na dlouholetou "válku" mezi konzolisti a pcčkáři) :) :D

Bruce Wayne   5x   Pro mne je to stále jednoznačně PC... Byly momenty co jsem uvažoval o koupi nové konzole, ale když jsem si sečetl všechny plus s mínusy tak mě stále vyjde platforma PC jako nejlepší řešení... To co se mi odrazí na ceně HW se mi přilepší na ceně her... Po tom co jsem si koupil controller pro X-Box si můžou konzolisté své řeči o pohodlí strčit někam... Kinect je pro mne taky celkem na nic - když si chci jít zaběhat, zacvičit nebo prostě něco takového dělat tak nebudu šaškovat před TV :-D Po výkonnostní stránce taky preferuji PC... Neberte si to prosím vás osobně, ale je to můj názor... Často jsou případy kdy si zahraji něco na PS2 a když vlastně podporuje i hry z PSone tak to neznamená že si mi na mojeho jedničkového miláčka někde práší :-DBruce Waynebruce-wayne24219    2.2.2015 20:06 Bruce Wayne

Pro mne je to stále jednoznačně PC... Byly momenty co jsem uvažoval o koupi nové konzole, ale když jsem si sečetl všechny plus s mínusy tak mě stále vyjde platforma PC jako nejlepší řešení... To co se mi odrazí na ceně HW se mi přilepší na ceně her... Po tom co jsem si koupil controller pro X-Box si můžou konzolisté své řeči o pohodlí strčit někam... Kinect je pro mne taky celkem na nic - když si chci jít zaběhat, zacvičit nebo prostě něco takového dělat tak nebudu šaškovat před TV :-D Po výkonnostní stránce taky preferuji PC... Neberte si to prosím vás osobně, ale je to můj názor... Často jsou případy kdy si zahraji něco na PS2 a když vlastně podporuje i hry z PSone tak to neznamená že si mi na mojeho jedničkového miláčka někde práší :-D

O autorovi blogu

Pyžma
Pyžma
Muž, 25 let

Ahoj, říká se mi Pyžma a je mi už přes 20 let.

Herní průmysl již sleduji pár let a v minulosti jsem byl součastí i několika projektů, které dnes již bohužel neexistují. Ačkoliv již nemám tolik času jako v minulosti musím přiznat, že možnost psát články, natáčet videa či videorecenze mi docela chybí, a tak se zde na Zing.cz chci alespoň občas podělit o své názory či myšlenky nebo možná i recenze.

V dnešní době jsem zejména PC hráč, ale mám i nějaké zkušenosti s konzolí Xbox 360. Do budoucna uvažuji o koupi ''next-gen'' konzole, ale to se asi projeví, až jestli bude více času na hraní.

Rozhodně nejsem žádný profesionální hráč a asi ani hardcore hráč, ale pokud jde o progaming, zastávám názor, že se vyskytuje a bude se vyskytovat jen na PC.
Jsem tedy spíše víkendový hráč a nejvíce mě na hrách baví skvělý příběh a hratelnost. Z příběhového hlediska mě velice baví série Assassin's Creed ( nejlepší díl série Assassin's Creed II - můžeme si to někdy vysvětli proč to tak vidím) a z hlediska hratelnosti War Thunder a DOTA 2.

Doufám, že se Vám mé názory budou líbit a pokud ne, tak je to jen dobře, protože člověk se naučí nejvíce od druhých a to zejména od těch, kteří mají na věc jiný pohled.

Moje PC sestava:
Procesor: Intel Core i5 2500
Chladič procesoru: ARCTIC Freezer 13
Grafická karta: AMD Radeon R9 280
Základní deska: Asus P8P67 LE
RAM: 8GB DDR3
Disk: Seagate ST2000DM001 2000GB
Zdroj: OCZ StealthXStream 600W

Založit herní BLOG