Uživatel nepřihlášen
Jak to vidí Pyžma
RSS kanál blogu
Píše: Pyžma - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Jak to vidí Pyžma

Koupit PC, PS4 nebo Xbox One?

Pondělí 2.2.2015 19:44 - Autor: Pyžma
To se mi líbí

Koupit PC, PS4 nebo Xbox One?Jste-li hráč a máte stejné problémy při rozhodování, zda investovat své peníze do upgradu či koupě nového PC, nebo si raději pořídit herní konzoli, tak je tento článek určený přesně pro Vás.


Každý hráč se v určité době dostane do situace, kdy přemýšlí, zda stále bude hrát na PC, nebo jestli by pro něj nebylo vhodné pořídit si konzoli. Dnes se podíváme na všechny hlavní herní platformy (PC, PS4,XOne) a pokusíme se shrnout co nejvíce faktů a faktorů, které by spoustě lidí mohlo pomoci při výběru.

POŘIZOVACÍ CENA

Jako nejzásadnějším a rozhodujícím faktorem jsou bezesporu peníze. Ceny okolo PC a konzolí se dost liší, ačkoliv ceny v rámci konzolí už jsou téměř zanedbatelné. Podívejme se tedy na pořizovací ceny PC a konzolí.

PC
Cena herního PC je velice rozdílná při pohledu jednotlivců. Někomu stačí herní sestava v rámci 15 000 Kč a někdo se nespokojí ani se sestavou za 30 000 Kč. Já bych jako zlatý střed zvolil cenu herního PC mezi 20 – 25 000 Kč. Za tuto cenu se dle mého názoru dá sestavit adekvátní sestava, která bude mírně převyšovat dnešní standarty a zároveň vydrží pár let.

Playstation 4
Pořízení PS 4: 9 500 Kč – 13 000 Kč
což je o poznání mnohem nižší počáteční vklad.
Součástí balení je:

 1. Konzole Playstation 4
 2. Dualshock 4
 3. drátová mono-sluchátka (osobně si myslím, že SONY mohlo do tohoto komponentu investovat více)
 4. síťový kabel
 5. HDMI kabel
 6. USB kabel.

Xbox One
Pořízení XOne: 9 300 Kč – 16 000 Kč
což je neskutečný rozdíl, ačkoliv balení je vždy stejné.
Součástí balení je:

 1. Konzole Xbox One
 2. Bezdrátový ovladač
 3. Chat headset
 4. HDMI kabel
 5. externí zdroj + napájecí kabel

V pořizovací ceně tedy rozhodně vyhrávají konzole, chcete-li být puňtičkáří, tak konkrétně Xbox One, ale rozdíl 200 Kč už podle mě není rozhodující.

HERNÍ NÁKLADY

V tomto podtématu se budeme zabývat cenou, kterou hráč musí do své platformy investovat, aby si mohl zahrát. Cenu Internetu a spotřebu elektřiny rozhodně nebudu hodnotit, protože je to z dosti velké části individuální záležitost a neberu jí jako rozhodující, ačkoliv ve spotřebě by rozhodně vyhrály konzole.

PC

 • Cena základního AAA tituly v rámci krabicové verze v den vydání: 800 Kč – 1 200 Kč.
 • Ohromné negativum je, že se hry (digitální i krabicové verze) ve velkém množství musí navázat na účet a tím se zabrání v jejich následném prodeji. Jediná možnost prodeje je tedy i s Vaším herním účtem, na kterém můžete mít už několik her (Steam, Uplay, Origin,...).
 • Kromě peněz vložených do pořízení nového titulu Vám již nic nestojí v cestě, aby jste si mohl vychutnat veškerou zábavu.
 • Další možností (tímto nikoho nenavádím a rozhodně toto chování nepodporuji) je, že hráč za hru na PC ani nezaplatí.

Playstation 4

 • Cena základního AAA tituly v rámci krabicové verze v den vydání: 1 500 -1 650Kč
 • Zde se ale nachází velké pozitivum v možnosti následného prodeje, pokud se jedná o hru v krabicové verzi, která se nijak na uživatelský účet neváže, a tudíž lze vložené náklady do hry značně snížit.
 • Členství v programu PS+ (cena okolo 1 300 Kč na rok)

Výhody PS+:

 1. Možnost hrát multiplayer
 2. Každý měsíc nové hry ke stažení (na PS Vita, PS3, PS4), jsou zdarma ale pouze měsíc, nebo mohou být zdarma po dobu jednoho roku. V případě vypršení členství jsou Vám hry získané zdarma zablokovány dokud znova nezaplatíte členství
 3. Exkluzivní slevy
 4. Share play - možnost pozvat kamaráda zahrát si za Vás, ačkoliv sami hru nevlastní
 5. Možnost vyzkoušení si betaverzí her
 6. Cloud záloha Vašich uložených pozic z her

Xbox One

 • Cena základního AAA tituly v rámci krabicové verze v den vydání: 1 500 -1 650Kč
 • Zde se ale nachází velké pozitivum v možnosti následného prodeje, pokud se jedná o hru v krabicové verzi, která se nijak na uživatelský účet neváže, a tudíž lze vložené náklady do hry značně snížit.
 • Členství v programu Xbox Live Gold (cena od 900 - 1 500 Kč na rok)

Výhody Xbox Live Gold:

 1. Možnost hrát multiplayer
 2. Každý měsíc nové hry ke stažení (Xbox 360, XOne) a po jejich stažení Vám nadobro zůstanou ve Vaší herní knihovně
 3. Exkluzivní slevy
 4. Cloudová záloha Vašich uložených pozic z her
 5. Smart Match - lepší vyhledávání spoluhráčů do multiplayeru

Vzhledem k cenám her rozhodně vyhrává PC, ale nemožnost následného prodeje tuto výhodu dosti diskvalifikuje. PC získává body i za bezplatný multiplayer, ačkoliv konzole mají zase výhodu, že mohou každý měsíc získat nové hry za zhruba 130 Kč za měsíc, ale hráč nikdy neví, jestli daná hra mu padne do vkusu. Xbox One navíc získává další body za trvalé připsání her do hráčovy knihovny, ale sami se podívejte do historie a uvažte, který program nabízí z historie lepší hry.

HRY

Pro mě osobně asi nejdůležitější rubrika, podle které bych osobně doporučoval vybírat si svou herní platformu, ačkoliv chápu, že hodně lidí je limitováno právě i penězi.


PC

 • Strategie (Age of Empires, Civilization,...)
 • MMORPG (World of Warcraft, Lineage,...)
 • MOBA (DOTA 2, League of Legends,...)
 • Možnost komunitní lokalizace
 • Lepší možnost modifikací
 • Zvyšující se HW nároky s postupem času

Playstation 4

Exkluzivní tituly (Uncharted, Grand Turismo,...)
Optimalizace

Xbox One
Exkluzivní tituly (Sunset overdrive, Forza Horizon,...)
Optimalizace

Osobně si myslím, že nejlepší platformou pro hraní je PC vzhledem k tomu, že se na něm dá hrát úplně všechno, ale kvůli vysoké míře pirátství a následné neoblibě herních vývojářů je jasné, že svými zejména exkluzivními tituly PC platformě podkopávají nohy, ale kdo by se jim divil, když na dané platformě hráči za hru ani kolikrát nechtějí zaplatit. Další věc co také PC podkopává nohy je (promiňte mi ten výraz) lenost vývojářů v odvětví optimalizace.
V této kategorii si vítěze určete sami.

OVLÁDÁNÍ

Ovládání je velice inviduální záležitost a tudíž by si spíše měl každý nejlépe v nějakem obchodě vyzkoušet, co mu vlastně sedí, a tak berte toto hodnocení s rezervou, spíše se pokusím opět jen shrnout co jaký ovládací prvek nabízí.


PC

Standartním ovládáním na PC platformě je klávesnice a myš.
Myš přináší ohromnou přesnost a možnost rychlé reakce zejména co se týče FPS her ale i obecně. Není se čemu divit, že tzv. progaming se odehrává právě na PC platformě.
Klávesnice zase přináší ohromné množství využitelných tlačítek, a tak se může uplatnit u velice obtížných her na ovládání. 
Další výhodou PC platformy je možnost pořizování si spousta ovládacího příslušenství jako je gamepad, joystick či volant s pedály a získat tak mnohem lepší zážitek ze hry.
PC je navíc otevřená platforma, takže si můžete vybírat ze stovky či tisíce možných variant klávesnicí a myší, které Vám přesně padnou do ruky. (Na druhou stranu si za to zase můžete pěkně připlatit)

Playstation 4

Dualshock 4 je nejnovější verzí původního ovladače k PS a přináší největší změnu ve své ergonomii, která by měla zamezit bolesti rukou i při dlouhém hraní.
Druhou největší inovací na dualshock 4 je dotyková plocha, která umožnuje nejrůznější uplatnění v budoucnu, ačkoliv spíše v exkluzivních titulech, protože jak by vývojaři zase řešili absenci dotykové plochy u Xbox ovladače?
Nesmíme ani opomenout R2 a L2 tlačítka, které nyní konečně fungují jako tzv. triggery neboli spoušť a dodává nyní mnohem lepší pocit při střílení.
Také nesmíme opomenout malý repráček mezi joysticky, který se snaží v určitých sekvencích navodit lepší atmosféru a vtáhnout hráče více do hry.
Největším nesmyslem u dualshocku 4 je rozhodně zadní světélko, které je spíše zbytečné a otravné.(Hráči si stěžují na odraz světla v TV či snižováním výdrže baterie)
Ohromné negativum DS4 také získává za způsob nabíjení. Pokud jej totiž vybijete musíte jej napájet z doku či přes kabel, což je veliké omezení pro hraní. (Na druhou stranu zde skvěle funguje zadní světlo pro indikaci stavu baterie při nabíjení)
Lze dokoupit volant s pedály.
Možnost dokoupit PS Eye kameru.
Cena nového ovladače: 1 200 - 2 100 Kč

Xbox One

Xbox controller je ve světe už dlouhá léta považován za absolutní špičku a není tedy divu, že i v provedení pro Xbox One se takřka nezměnil.
Rozložení joysticků je naprosto optimální pro spoustu lidí, protože je přirozené mít palec blíže k prstům.
Z vlastních zkušeností ale musím přiznat, že plasty mi připadají poněkuď levnější a i lehčí provedení mi ne zcela vyhovovalo oproti původnímu ovladači k Xbox 360.
Ohromné pozitivum získává ovladač i pro zachování původního způsobu napájení tudíž přes kabel či klasické tužkové baterie.
Lze dokoupit volant s pedály.
Možnost dokoupit Kinect.
Cena nového ovladače: 1 100 - 2 200 Kč

BONUSOVÉ FUNKCE

Zde se zkusíme podívat na zajímavé speciální funkce, které jednotlivé platformy nabízí a najdete zde i odkazy na veškeré podporované aplikace jednotlivých konzolí.

PC
Počítač lze upravit pomocí SW takřka na všechny potřebné služby, tudíž nemá cenu zde vypisovat nejrůznejší SW.

Playstation 4
Umožnuje nabíjet Dualshock 4 ve standby režimu
Přihlášení pomocí obličeje pokud vlastníte PS Eye
Zvukové příkazy
Možnost dávat konzoli příkazy přes Internet (skrze mobilní aplikaci přikázat například stáhnout hru) 
Podporuje streamované hraní z PS 4 na PS Vita
Možnost nastavení automatického přepnutí do standy režimu konzole či vypnutí DS 4 po určité době neaktivity
Music Ulimited - možnost poslouchat hru na pozadí ať na konzoli děláte cokoliv
Seznam všech aplikací

Xbox One
Zvukové příkazy
Lepší pohybový senzor - Kinect v2
Přihlášení pomocí obličeje pokud vlastníte Kinect
Snap - možnost do pravého kraje monitoru připnout jakoukoliv aplikaci (hudba, film, browser,...)
Skype - možnost využití s Kinectem
Přehrává TV (Například Netflix - u nás není podporováno v součastnosti)
Interaktivní TV (Možnost zobrazení například informace o hráčích v zápase - u nás není podporováno v součastnosti)
Seznam všech aplikací


HARDWARE

Nakonec si pojďme shrnout všechno hmatatelné okolo těchto platforem. Podíváme se na design, výhody, velikost a případné bonusy.

PC
Hodnotit HW počítače je velice složité, vzhledem k tomu, že jsem zde na začátku udal pouze badget, ale zkusme si to shrnout alespoň obecně.
PC je otevřená platforma, jak už jsme si hodněkrát řekli, takže je velice modifikovatelná. Sám uživatel si do velké míry ovlivní jak samotný stroj bude vypadat, jakými komponenty jej vybaví a v případě nedostatku či poruchy jej může velice snadno vrátit zpět do života.
Podle Vašich dovedností a trpělivosti jej můžete odladit do posledních detailů co se týče výkonu (taktování), odhlučnění (odladění ventilátorů a izolování skříně do určité míry), teploty (dle výběru chlazení) a dalších drobností.

Playstation 4
PS 4 poskytuje asi nejlepší výkon v nejmenším provedení (rozměry: 27,5 cm x 5,3 cm x 30,5 cm).
Vzhledem k menšímu provedení je zde oprávněný strach z horšího chladícího systému, a tak tedy menší životnosti.
PS 4 má navíc v již tak malém provedení zabudovaný zdroj v sobě, což může být pro někoho výhoda, ale opět to přináší větší teplo přímo do konzole.
Obsahuje 500GB disk s volně dostupnými zhruba 400GB
Dísk lze vyměnit za jiný interní
Nelze připojit externí uložiště
Blu-ray a DVD mechanika
2x USB 3.0
BlueTooth
8GB DDR5

Xbox One
Xbox je poměrně obyčejný kvádr, který ale svou velikosti přispívá k lepšímu chladícímu systému a tudíž i delší životnosti.
Obsahuje vlastní externí zdroj, čímž opět snižuje teplotu v samotné konzoli, ale připravte si místo za televizí, jelikož zdroj je dost veliký.
Obsahuje 500GB disk s volně dostupnými zhruba 350GB 
Interní disk nelze vyměnit
Lze připojit externí uložiště
Blu-ray a DVD mechanika
3x USB 3.0
8GB DDR3

Je jasné, že jsem zde nemohl zmínit naprosto veškeré detaily, protože to bych si pomalu mohl vytvořit menší prospekt, ale věřím, že jsem zde zmíňil spoustu zajímavých informací, které by Vám mohli být stejně prospěšné jako mně.

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Koupit PC, PS4 nebo Xbox One?
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Alfajk   1x   jasne ze na ps2 je funkcni emulator, uz asi 3 roky nebo kolik :-D
...brzo se snad dockame ps3 emulatoru, ale nejspis jeste musi trochu pokrocit vykon procesoru

clanek docela dobrej, ale mohl jit klidne vic do hloubky jak u pc, tak u konzole
Alfajkalfajk16671
    4.2.2015 16:22
Alfajk

jasne ze na ps2 je funkcni emulator, uz asi 3 roky nebo kolik :-D
...brzo se snad dockame ps3 emulatoru, ale nejspis jeste musi trochu pokrocit vykon procesoru

clanek docela dobrej, ale mohl jit klidne vic do hloubky jak u pc, tak u konzole

versace186    Stenys: ja vím co je exkluzivita podla teba a PC má exkluzivitu na multiplatformné hry lebo sú daleko lepší jak na konzole... :thumbup: radši mat 50 her v lepší kvalite jak 4 exkluzivity na konzolu... :Dversace186versace1868620    4.2.2015 16:17 versace186

Stenys: ja vím co je exkluzivita podla teba a PC má exkluzivitu na multiplatformné hry lebo sú daleko lepší jak na konzole... :thumbup: radši mat 50 her v lepší kvalite jak 4 exkluzivity na konzolu... :D

Lonewolf    Mr. Lolendo: [ odkaz ] (ale bios si musíš sehnat zvlášť - na té stránce to nemůžou dát k emulátoru neboť by to bylo nelegální) Sám jsem ho zkoušel. Okami a Fullmetal Alchemist mi běžel v pohodě. Ratchet a Clank nešel (blbly textury) .Lonewolflonewolf6015    4.2.2015 16:16 Lonewolf

Mr. Lolendo: [ odkaz ] (ale bios si musíš sehnat zvlášť - na té stránce to nemůžou dát k emulátoru neboť by to bylo nelegální) Sám jsem ho zkoušel. Okami a Fullmetal Alchemist mi běžel v pohodě. Ratchet a Clank nešel (blbly textury) .

Stenys     versace186: Tos asi nepochopil význam exkluzivita...Stenysstenys30118    4.2.2015 16:12 Stenys

versace186: Tos asi nepochopil význam exkluzivita...

Mr.Lolendo   1x   To: Lonewolf
Na PS2 je funkční emulátor? Můžeš postnout odkaz?
Mr.Lolendomrlolendo10723
    4.2.2015 16:10
Mr.Lolendo

To: Lonewolf
Na PS2 je funkční emulátor? Můžeš postnout odkaz?

Lonewolf   2x   Jen bych dodal, že na PC jsou emulátory, na kterých se dá v pohodě rozjet mimojiné spousta (většina co jsem zkoušel ale ne všechny) PSX a PS2 her.

Dále je tu taková PC alternativa k PS+ a to kupovat si nejmenovaný herní časopis. Kvalitou her a cenou se to zhruba vyrovná a navíc ty hry uživatelům zůstanou. A to nemluvím (no teď už vlastně jo) o obrovských slevách na steamu a bundlech za 1$.

Spousta konzolistů si taky myslí, že konzole vydrží 8 let a PC se musí upgradovat každé 2 roky protože jim nestíhá... je to blbost. PC, co má o něco lepší HW než konzole vydrží stejně dlouho - s minimálně stejnou kvalitou her jako na konzole. (nižší rozlišení a omezený počet snímků)
Lonewolflonewolf6015
    4.2.2015 16:06
Lonewolf

Jen bych dodal, že na PC jsou emulátory, na kterých se dá v pohodě rozjet mimojiné spousta (většina co jsem zkoušel ale ne všechny) PSX a PS2 her.

Dále je tu taková PC alternativa k PS+ a to kupovat si nejmenovaný herní časopis. Kvalitou her a cenou se to zhruba vyrovná a navíc ty hry uživatelům zůstanou. A to nemluvím (no teď už vlastně jo) o obrovských slevách na steamu a bundlech za 1$.

Spousta konzolistů si taky myslí, že konzole vydrží 8 let a PC se musí upgradovat každé 2 roky protože jim nestíhá... je to blbost. PC, co má o něco lepší HW než konzole vydrží stejně dlouho - s minimálně stejnou kvalitou her jako na konzole. (nižší rozlišení a omezený počet snímků)

versace186   1x   Stenys: Na PC je exkluzivita každá multiplatformná hra lebo ide 60 fps a má daleko lepší grafiku! :lala:versace186versace1868620    4.2.2015 14:18 versace186

Stenys: Na PC je exkluzivita každá multiplatformná hra lebo ide 60 fps a má daleko lepší grafiku! :lala:

Stenys    Jelikož mě PC "exkluzivity" obecně většinou dost těžce nezajímají, tak jako svoje hlavní herní platformy beru jakoukoliv konzoli a na PC hraju jen výjimečně těch pár "exkluzivit", které mě zaujmou...

Jinak pěkný článek,
Stenysstenys30118
    4.2.2015 14:12
Stenys

Jelikož mě PC "exkluzivity" obecně většinou dost těžce nezajímají, tak jako svoje hlavní herní platformy beru jakoukoliv konzoli a na PC hraju jen výjimečně těch pár "exkluzivit", které mě zaujmou...

Jinak pěkný článek,

versace186   4x   Za mňa PC! Proč framerate 30 FPS je vážne poznat na konzole! Ale nezatracujem ani konzolu kuli športovým hrám, co sa týka gamepadu totožný si možeš kúpit aj na PC a hrat na velkej telke, takže tam výhoda konzol neni... Co sa týka tych portu to je my u prdele, lebo na PC to vypáda aj tak lepší a hratelnost je plinulejší a hlavne nepoznám žádny hendikep, ked je to hra kterej víc sedí gamepad nemám problém kúpit bezdrátový xbox alebo PS4 ovládač... Dat 22 000 sa oplatí, plus mám to aj na iné veci jak hry ja osobne na zvuk a hudbu... Konzola je volba pro tých co nemajú peníze na zvyš a to je její jediná výhoda! JJ a ešte nazývat všecky multiplatformné hry portama je nezmysel, lebo na PC vychádzali vždicky multiplatformné hry! :Dversace186versace1868620    4.2.2015 13:48 versace186

Za mňa PC! Proč framerate 30 FPS je vážne poznat na konzole! Ale nezatracujem ani konzolu kuli športovým hrám, co sa týka gamepadu totožný si možeš kúpit aj na PC a hrat na velkej telke, takže tam výhoda konzol neni... Co sa týka tych portu to je my u prdele, lebo na PC to vypáda aj tak lepší a hratelnost je plinulejší a hlavne nepoznám žádny hendikep, ked je to hra kterej víc sedí gamepad nemám problém kúpit bezdrátový xbox alebo PS4 ovládač... Dat 22 000 sa oplatí, plus mám to aj na iné veci jak hry ja osobne na zvuk a hudbu... Konzola je volba pro tých co nemajú peníze na zvyš a to je její jediná výhoda! JJ a ešte nazývat všecky multiplatformné hry portama je nezmysel, lebo na PC vychádzali vždicky multiplatformné hry! :D

Lukkys   3x   Lootmaster
Lukkys: No pár let na PC nic nevyšlo jen porty z konzolí takže to není otázka na mě
----
Jo vlastně, to mi vůbec nedošlo, chudák PC platforma, musíme hrát jen porty.... Ještě že tu BuhOnty postnul ten odkaz, jinak bych si to myslel taky xD
odkaz ]
Lukkyslukkys18193
    4.2.2015 13:26
Lukkys

Lootmaster
Lukkys: No pár let na PC nic nevyšlo jen porty z konzolí takže to není otázka na mě
----
Jo vlastně, to mi vůbec nedošlo, chudák PC platforma, musíme hrát jen porty.... Ještě že tu BuhOnty postnul ten odkaz, jinak bych si to myslel taky xD
odkaz ]

Kolousek001   4x   Celkem slušnej a zajíamvej článek kde se dá říct, že autor celkem ví o čem mluví a nekydá jen nějaké nesmysly. U každé platformy jsou dobře řečeny klady i zápory souhlasím i s těmi konzolovými ikdyž jejich klady ani z 1% nestačí na to abych nad nima uvažoval :D

S čím moc nesouhlasím jsou dva body u PC u koupi her a to že je obrovská nevýhoda že hry nejdou prodat. Nvm jak vy ale neměl sem nikdy nutkání cokoliv prodat.
Kupuju jen ty nejlepší hry a ty co mě zajímaví, né abych měl v knihovně 1000 her, takže počítám s tím, že si každou zahraju aspoň 2x někdy v průběhu času. Navíc bazarový prodej je zlo ...

A ta zmíňka o warezu? Ta tam dělá jako co? :shock:
Kolousek001kolousek00128103
    4.2.2015 12:48
Kolousek001

Celkem slušnej a zajíamvej článek kde se dá říct, že autor celkem ví o čem mluví a nekydá jen nějaké nesmysly. U každé platformy jsou dobře řečeny klady i zápory souhlasím i s těmi konzolovými ikdyž jejich klady ani z 1% nestačí na to abych nad nima uvažoval :D

S čím moc nesouhlasím jsou dva body u PC u koupi her a to že je obrovská nevýhoda že hry nejdou prodat. Nvm jak vy ale neměl sem nikdy nutkání cokoliv prodat.
Kupuju jen ty nejlepší hry a ty co mě zajímaví, né abych měl v knihovně 1000 her, takže počítám s tím, že si každou zahraju aspoň 2x někdy v průběhu času. Navíc bazarový prodej je zlo ...

A ta zmíňka o warezu? Ta tam dělá jako co? :shock:

darkramm88   7x   Přesně, každý si vybere přesně to co mu sedí nejlépe. Pro někoho je to PC a pro někoho domácí konzole. Ale asi největší části populace postačí telefon nebo tablet :)darkramm88darkramm8817459    4.2.2015 12:39 darkramm88

Přesně, každý si vybere přesně to co mu sedí nejlépe. Pro někoho je to PC a pro někoho domácí konzole. Ale asi největší části populace postačí telefon nebo tablet :)

FranCop   1x   Řekl bych, že se jedná o velice povedený článek. Jen tak dál. A těm co tady remcají se dá vzkázat jen jediné: Když se vám to nelíbí, tak sepište svůj. Autor tady jednoduše a přehledně shrnul ty nejpodstatnější věci a přesto je to článek velmi objemný.FranCopfrancop21895    4.2.2015 12:31 FranCop

Řekl bych, že se jedná o velice povedený článek. Jen tak dál. A těm co tady remcají se dá vzkázat jen jediné: Když se vám to nelíbí, tak sepište svůj. Autor tady jednoduše a přehledně shrnul ty nejpodstatnější věci a přesto je to článek velmi objemný.

Lootmaster   4x   Lukkys: No pár let na PC nic nevyšlo jen porty z konzolí takže to není otázka na mě :DLootmasterlootmaster5989    4.2.2015 12:12 Lootmaster

Lukkys: No pár let na PC nic nevyšlo jen porty z konzolí takže to není otázka na mě :D

Play2dEnd   1x   Raw: Víc krabic, víc Adidas? :DPlay2dEndplay2dend15202    4.2.2015 12:10 Play2dEnd

Raw: Víc krabic, víc Adidas? :D

rawneox   1x   Aby měl tři krabice - jednoduchá matematika. . ale ty máš jen jednu krabici, takže jsi Loser! ! ! :Drawneoxrawneox17681    4.2.2015 11:50 rawneox

Aby měl tři krabice - jednoduchá matematika. . ale ty máš jen jednu krabici, takže jsi Loser! ! ! :D

Lukkys    Lootmaster
Pěkný a věcný článek :-) ...já mám starou konzoli, novou konzoli i slušný PC a moc dobře vím proč
----
Proč máš teda dvě zastaralé krabice a jedno staré PC?
Lukkyslukkys18193
    4.2.2015 11:40
Lukkys

Lootmaster
Pěkný a věcný článek :-) ...já mám starou konzoli, novou konzoli i slušný PC a moc dobře vím proč
----
Proč máš teda dvě zastaralé krabice a jedno staré PC?

rozirozi   2x   "Já bych jako zlatý střed zvolil cenu herního PC mezi 20 – 25 000 Kč. Za tuto cenu se dle mého názoru dá sestavit adekvátní sestava, která bude mírně převyšovat dnešní standarty a zároveň vydrží pár let. "

Prý mírně převyšovat herní standarty. Za 25k se dá postavit super truper nabušenej komp. Teda když nejsi lemra co musí kupovat již sestavené, předražené sestavy...
rozirozirozirozi21339
    4.2.2015 10:16
rozirozi

"Já bych jako zlatý střed zvolil cenu herního PC mezi 20 – 25 000 Kč. Za tuto cenu se dle mého názoru dá sestavit adekvátní sestava, která bude mírně převyšovat dnešní standarty a zároveň vydrží pár let. "

Prý mírně převyšovat herní standarty. Za 25k se dá postavit super truper nabušenej komp. Teda když nejsi lemra co musí kupovat již sestavené, předražené sestavy...

Alangor   2x   Dusty95: ono to světlo už jde vypnout? To byla součást nějkýho patche? Páč dřív to nešlo. Šlo hodně ztumit ale ne úplně vypnout.Alangoralangor8789    4.2.2015 10:03 Alangor

Dusty95: ono to světlo už jde vypnout? To byla součást nějkýho patche? Páč dřív to nešlo. Šlo hodně ztumit ale ne úplně vypnout.

Marek_Tvrdy člen redakce   8x   Je tu jedno zásadní pozitivum PC, které nikdo nezmínil - fanouškovské lokalizace.Marek_Tvrdymarek_tvrdy6198    4.2.2015 09:59 Marek_Tvrdy

Je tu jedno zásadní pozitivum PC, které nikdo nezmínil - fanouškovské lokalizace.

Halalí    Článek nejde příliš do hloubky, ale to zas tak nevadí, navíc by pak článek dost nabobtnal, kdyby byl podrobnější... Fajn článek, který nějaký "váhalům" třeba trochu napomůže zvolit si toho svého elektronického "miláška". Já v tom mám ale dlouho jasno, PC bych nevyměnil za žádnou konzolyHalalíhalali26782    4.2.2015 09:46 Halalí

Článek nejde příliš do hloubky, ale to zas tak nevadí, navíc by pak článek dost nabobtnal, kdyby byl podrobnější... Fajn článek, který nějaký "váhalům" třeba trochu napomůže zvolit si toho svého elektronického "miláška". Já v tom mám ale dlouho jasno, PC bych nevyměnil za žádnou konzoly

Dusty95   1x   Dost jednoduchý a trochu povrchní článek. Už od začátku nadrzuje Pc, zvláštní je, že ve výčtu chyb konzolí jsou chyby. Například světlo DS4 které ruší hráče se dá klidně vypnout :D myslím že každá platforma má svoje pro a proti, pc si ničí sami hráči pirátstvím. Já už sem roký fanda PS ale slabší herní PC mám doma taky a jsem maximálně spokojen, hlavně od doby kdy mám jeden Ps+ na vitu, ps3 i ps4. Líbí se mi propojení sony zařízení, u Microsoftu není moc co propojovat : / ikdyz mě zajímá to co chtějí udělat s Windows 10Dusty95dusty955281    4.2.2015 09:18 Dusty95

Dost jednoduchý a trochu povrchní článek. Už od začátku nadrzuje Pc, zvláštní je, že ve výčtu chyb konzolí jsou chyby. Například světlo DS4 které ruší hráče se dá klidně vypnout :D myslím že každá platforma má svoje pro a proti, pc si ničí sami hráči pirátstvím. Já už sem roký fanda PS ale slabší herní PC mám doma taky a jsem maximálně spokojen, hlavně od doby kdy mám jeden Ps+ na vitu, ps3 i ps4. Líbí se mi propojení sony zařízení, u Microsoftu není moc co propojovat : / ikdyz mě zajímá to co chtějí udělat s Windows 10

Lukkys   1x   Moc pěkný, článek, určitě pokračuj ve psaní. Jen by ještě doplnil, že u konzolí se musí platit multiplayer. Tuším že jen u Xbou, takže pokud nemáš zaplacené členství, tak si nic po netu nezahraješ. Další celkem důležité mínus je to, že pokud někdo napadne servery SONY nebo Xbox, tak si po netu zase nic nezahraješ, což je celkem častý jev. Na PC nic takového není, můžou být nedostupné jednotlivé hry, ale ne všechny jako u konzolí.Lukkyslukkys18193    4.2.2015 08:29 Lukkys

Moc pěkný, článek, určitě pokračuj ve psaní. Jen by ještě doplnil, že u konzolí se musí platit multiplayer. Tuším že jen u Xbou, takže pokud nemáš zaplacené členství, tak si nic po netu nezahraješ. Další celkem důležité mínus je to, že pokud někdo napadne servery SONY nebo Xbox, tak si po netu zase nic nezahraješ, což je celkem častý jev. Na PC nic takového není, můžou být nedostupné jednotlivé hry, ale ne všechny jako u konzolí.

Lightt   4x   Já osobně jsem si vybral konzoly, kvůli tomu abych nemusel řešit že mi to jede na 40 fps a někdo má 144 Hz monitor a jede mu to na 100 fps, nebo má lepší myš než já, tak se mu lépe míří, nebo že bych za pár let musel PC obměnit. Na druhou stranu to ovládání je extrémní jako pc hráč který přechází na konzole, jsem jí chtěl prodat :D a vykašlat se na to :D, jediné mínus je ovládání, ale musí se nato dát zvyknout, když se to perfektně naučili jiní, tak se to perfektně naučím i já :D

Taky jsi zapoměl připočítat ke konzoli i TV což je dalších cca 9 tisíc za 40ti palcovou TV
Lighttlightt4647
    4.2.2015 08:29
Lightt

Já osobně jsem si vybral konzoly, kvůli tomu abych nemusel řešit že mi to jede na 40 fps a někdo má 144 Hz monitor a jede mu to na 100 fps, nebo má lepší myš než já, tak se mu lépe míří, nebo že bych za pár let musel PC obměnit. Na druhou stranu to ovládání je extrémní jako pc hráč který přechází na konzole, jsem jí chtěl prodat :D a vykašlat se na to :D, jediné mínus je ovládání, ale musí se nato dát zvyknout, když se to perfektně naučili jiní, tak se to perfektně naučím i já :D

Taky jsi zapoměl připočítat ke konzoli i TV což je dalších cca 9 tisíc za 40ti palcovou TV

Lightt   1x   a je to tady zas, stará známá písničkaLighttlightt4647    4.2.2015 08:21 Lightt

a je to tady zas, stará známá písnička

M4S4CR    "PS 4 poskytuje asi nejlepší výkon v nejmenším provedení" - tak to bych se hádal.
odkaz ]

Obsahuje vlastní externí zdroj, čímž opět snižuje teplotu v samotné konzoli, ale připravte si místo za televizí, jelikož zdroj je dost veliký. - velikost zdroje u XONE je úplně stejná jako u PS2 slim.

"Osobně si myslím, že nejlepší platformou pro hraní je PC vzhledem k tomu, že se na něm dá hrát úplně všechno, ale kvůli vysoké míře pirátství a následné neoblibě herních vývojářů je jasné, že svými zejména exkluzivními tituly PC platformě podkopávají nohy, ale kdo by se jim divil, když na dané platformě hráči za hru ani kolikrát nechtějí zaplatit. Další věc co také PC podkopává nohy je (promiňte mi ten výraz) lenost vývojářů v odvětví optimalizace. "

- To je opravdu zajímavý odstavec, ale je fakt zajímavé, že některé nové hry jedou na PC sestavách jak po másle a třeba Battlefield 4 byl nědodělaný shit nebo GTA IV, to bylo čistě jen vývojářema. A s optimalizací taky pomáhaj grafický společnosti, takže velkej výrobce v tom sám není... samý žvásty.
M4S4CRm4s4cr2371
    4.2.2015 08:17
M4S4CR

"PS 4 poskytuje asi nejlepší výkon v nejmenším provedení" - tak to bych se hádal.
odkaz ]

Obsahuje vlastní externí zdroj, čímž opět snižuje teplotu v samotné konzoli, ale připravte si místo za televizí, jelikož zdroj je dost veliký. - velikost zdroje u XONE je úplně stejná jako u PS2 slim.

"Osobně si myslím, že nejlepší platformou pro hraní je PC vzhledem k tomu, že se na něm dá hrát úplně všechno, ale kvůli vysoké míře pirátství a následné neoblibě herních vývojářů je jasné, že svými zejména exkluzivními tituly PC platformě podkopávají nohy, ale kdo by se jim divil, když na dané platformě hráči za hru ani kolikrát nechtějí zaplatit. Další věc co také PC podkopává nohy je (promiňte mi ten výraz) lenost vývojářů v odvětví optimalizace. "

- To je opravdu zajímavý odstavec, ale je fakt zajímavé, že některé nové hry jedou na PC sestavách jak po másle a třeba Battlefield 4 byl nědodělaný shit nebo GTA IV, to bylo čistě jen vývojářema. A s optimalizací taky pomáhaj grafický společnosti, takže velkej výrobce v tom sám není... samý žvásty.Komentář byl autorem naposledy upraven 4.2.2015 08:23

Původní verze před úpravami:"PS 4 poskytuje asi nejlepší výkon v nejmenším provedení" - tak to bych se hádal.
odkaz ]

Obsahuje vlastní externí zdroj, čímž opět snižuje teplotu v samotné konzoli, ale připravte si místo za televizí, jelikož zdroj je dost veliký. - velikost zdroje u XONE je úplně stejná jako u PS2 slim.

"Osobně si myslím, že nejlepší platformou pro hraní je PC vzhledem k tomu, že se na něm dá hrát úplně všechno, ale kvůli vysoké míře pirátství a následné neoblibě herních vývojářů je jasné, že svými zejména exkluzivními tituly PC platformě podkopávají nohy, ale kdo by se jim divil, když na dané platformě hráči za hru ani kolikrát nechtějí zaplatit. Další věc co také PC podkopává nohy je (promiňte mi ten výraz) lenost vývojářů v odvětví optimalizace. " - To je opravdu zajímavý odstavec, ale je fakt zajímavé, že některé nové hry jedou na PC sestavách jak po másle a třeba Battlefield 4 byl nědodělaný shit nebo GTA IV, to bylo čistě jen vývojářema. A s optimalizací taky pomáhaj grafický společnosti, takže velkej výrobce v tom sám není... samý žvásty.

stuntman    to jenda-rex: Nie všetci sú Ubisoft. :-Dstuntmanstuntman8196    4.2.2015 07:52 stuntman

to jenda-rex: Nie všetci sú Ubisoft. :-D

snehulak666   1x   Já jako odpůrce konzolí a PC hráč si cca před rokem pořídil z aukra ps3 s gta 5 za 3000. No chtěl jsem si zahrát konečně pořádné auta co na PC nejsou takže jsem koupil GT 6. No a od té doby jsem v zajetí konzolí :)
Na vánoce jsem si koupil xbox one a od té doby už PC moc nepouštím :) Forza , halo, titanfall, fifa ...
Samozřejmě konzole není o 10 000 spíš tak o 20. Ale v dnešní době kdy si kde kdo kupuje telefon za 15 000 je to prostě spotřebka. Samozřejmě pro vydělávajícího člověka děcka jsou v jiné situaci .
snehulak666snehulak66633392
    4.2.2015 07:23
snehulak666

Já jako odpůrce konzolí a PC hráč si cca před rokem pořídil z aukra ps3 s gta 5 za 3000. No chtěl jsem si zahrát konečně pořádné auta co na PC nejsou takže jsem koupil GT 6. No a od té doby jsem v zajetí konzolí :)
Na vánoce jsem si koupil xbox one a od té doby už PC moc nepouštím :) Forza , halo, titanfall, fifa ...
Samozřejmě konzole není o 10 000 spíš tak o 20. Ale v dnešní době kdy si kde kdo kupuje telefon za 15 000 je to prostě spotřebka. Samozřejmě pro vydělávajícího člověka děcka jsou v jiné situaci .

Lootmaster   1x   Pěkný a věcný článek :-) ...já mám starou konzoli, novou konzoli i slušný PC a moc dobře vím proč :-D ...Lootmasterlootmaster5989    4.2.2015 07:11 Lootmaster

Pěkný a věcný článek :-) ...já mám starou konzoli, novou konzoli i slušný PC a moc dobře vím proč :-D ...

SamFisher    Pěkný článek :thumbup:SamFishersamfisher16017    4.2.2015 05:18 SamFisher

Pěkný článek :thumbup:

O autorovi blogu

Pyžma
Pyžma
Muž, 25 let

Ahoj, říká se mi Pyžma a je mi už přes 20 let.

Herní průmysl již sleduji pár let a v minulosti jsem byl součastí i několika projektů, které dnes již bohužel neexistují. Ačkoliv již nemám tolik času jako v minulosti musím přiznat, že možnost psát články, natáčet videa či videorecenze mi docela chybí, a tak se zde na Zing.cz chci alespoň občas podělit o své názory či myšlenky nebo možná i recenze.

V dnešní době jsem zejména PC hráč, ale mám i nějaké zkušenosti s konzolí Xbox 360. Do budoucna uvažuji o koupi ''next-gen'' konzole, ale to se asi projeví, až jestli bude více času na hraní.

Rozhodně nejsem žádný profesionální hráč a asi ani hardcore hráč, ale pokud jde o progaming, zastávám názor, že se vyskytuje a bude se vyskytovat jen na PC.
Jsem tedy spíše víkendový hráč a nejvíce mě na hrách baví skvělý příběh a hratelnost. Z příběhového hlediska mě velice baví série Assassin's Creed ( nejlepší díl série Assassin's Creed II - můžeme si to někdy vysvětli proč to tak vidím) a z hlediska hratelnosti War Thunder a DOTA 2.

Doufám, že se Vám mé názory budou líbit a pokud ne, tak je to jen dobře, protože člověk se naučí nejvíce od druhých a to zejména od těch, kteří mají na věc jiný pohled.

Moje PC sestava:
Procesor: Intel Core i5 2500
Chladič procesoru: ARCTIC Freezer 13
Grafická karta: AMD Radeon R9 280
Základní deska: Asus P8P67 LE
RAM: 8GB DDR3
Disk: Seagate ST2000DM001 2000GB
Zdroj: OCZ StealthXStream 600W

Založit herní BLOG