Uživatel nepřihlášen
Jak to vidí Pyžma
RSS kanál blogu
Píše: Pyžma - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Jak to vidí Pyžma

Koupit PC, PS4 nebo Xbox One?

Pondělí 2.2.2015 19:44 - Autor: Pyžma
To se mi líbí

Koupit PC, PS4 nebo Xbox One?Jste-li hráč a máte stejné problémy při rozhodování, zda investovat své peníze do upgradu či koupě nového PC, nebo si raději pořídit herní konzoli, tak je tento článek určený přesně pro Vás.


Každý hráč se v určité době dostane do situace, kdy přemýšlí, zda stále bude hrát na PC, nebo jestli by pro něj nebylo vhodné pořídit si konzoli. Dnes se podíváme na všechny hlavní herní platformy (PC, PS4,XOne) a pokusíme se shrnout co nejvíce faktů a faktorů, které by spoustě lidí mohlo pomoci při výběru.

POŘIZOVACÍ CENA

Jako nejzásadnějším a rozhodujícím faktorem jsou bezesporu peníze. Ceny okolo PC a konzolí se dost liší, ačkoliv ceny v rámci konzolí už jsou téměř zanedbatelné. Podívejme se tedy na pořizovací ceny PC a konzolí.

PC
Cena herního PC je velice rozdílná při pohledu jednotlivců. Někomu stačí herní sestava v rámci 15 000 Kč a někdo se nespokojí ani se sestavou za 30 000 Kč. Já bych jako zlatý střed zvolil cenu herního PC mezi 20 – 25 000 Kč. Za tuto cenu se dle mého názoru dá sestavit adekvátní sestava, která bude mírně převyšovat dnešní standarty a zároveň vydrží pár let.

Playstation 4
Pořízení PS 4: 9 500 Kč – 13 000 Kč
což je o poznání mnohem nižší počáteční vklad.
Součástí balení je:

 1. Konzole Playstation 4
 2. Dualshock 4
 3. drátová mono-sluchátka (osobně si myslím, že SONY mohlo do tohoto komponentu investovat více)
 4. síťový kabel
 5. HDMI kabel
 6. USB kabel.

Xbox One
Pořízení XOne: 9 300 Kč – 16 000 Kč
což je neskutečný rozdíl, ačkoliv balení je vždy stejné.
Součástí balení je:

 1. Konzole Xbox One
 2. Bezdrátový ovladač
 3. Chat headset
 4. HDMI kabel
 5. externí zdroj + napájecí kabel

V pořizovací ceně tedy rozhodně vyhrávají konzole, chcete-li být puňtičkáří, tak konkrétně Xbox One, ale rozdíl 200 Kč už podle mě není rozhodující.

HERNÍ NÁKLADY

V tomto podtématu se budeme zabývat cenou, kterou hráč musí do své platformy investovat, aby si mohl zahrát. Cenu Internetu a spotřebu elektřiny rozhodně nebudu hodnotit, protože je to z dosti velké části individuální záležitost a neberu jí jako rozhodující, ačkoliv ve spotřebě by rozhodně vyhrály konzole.

PC

 • Cena základního AAA tituly v rámci krabicové verze v den vydání: 800 Kč – 1 200 Kč.
 • Ohromné negativum je, že se hry (digitální i krabicové verze) ve velkém množství musí navázat na účet a tím se zabrání v jejich následném prodeji. Jediná možnost prodeje je tedy i s Vaším herním účtem, na kterém můžete mít už několik her (Steam, Uplay, Origin,...).
 • Kromě peněz vložených do pořízení nového titulu Vám již nic nestojí v cestě, aby jste si mohl vychutnat veškerou zábavu.
 • Další možností (tímto nikoho nenavádím a rozhodně toto chování nepodporuji) je, že hráč za hru na PC ani nezaplatí.

Playstation 4

 • Cena základního AAA tituly v rámci krabicové verze v den vydání: 1 500 -1 650Kč
 • Zde se ale nachází velké pozitivum v možnosti následného prodeje, pokud se jedná o hru v krabicové verzi, která se nijak na uživatelský účet neváže, a tudíž lze vložené náklady do hry značně snížit.
 • Členství v programu PS+ (cena okolo 1 300 Kč na rok)

Výhody PS+:

 1. Možnost hrát multiplayer
 2. Každý měsíc nové hry ke stažení (na PS Vita, PS3, PS4), jsou zdarma ale pouze měsíc, nebo mohou být zdarma po dobu jednoho roku. V případě vypršení členství jsou Vám hry získané zdarma zablokovány dokud znova nezaplatíte členství
 3. Exkluzivní slevy
 4. Share play - možnost pozvat kamaráda zahrát si za Vás, ačkoliv sami hru nevlastní
 5. Možnost vyzkoušení si betaverzí her
 6. Cloud záloha Vašich uložených pozic z her

Xbox One

 • Cena základního AAA tituly v rámci krabicové verze v den vydání: 1 500 -1 650Kč
 • Zde se ale nachází velké pozitivum v možnosti následného prodeje, pokud se jedná o hru v krabicové verzi, která se nijak na uživatelský účet neváže, a tudíž lze vložené náklady do hry značně snížit.
 • Členství v programu Xbox Live Gold (cena od 900 - 1 500 Kč na rok)

Výhody Xbox Live Gold:

 1. Možnost hrát multiplayer
 2. Každý měsíc nové hry ke stažení (Xbox 360, XOne) a po jejich stažení Vám nadobro zůstanou ve Vaší herní knihovně
 3. Exkluzivní slevy
 4. Cloudová záloha Vašich uložených pozic z her
 5. Smart Match - lepší vyhledávání spoluhráčů do multiplayeru

Vzhledem k cenám her rozhodně vyhrává PC, ale nemožnost následného prodeje tuto výhodu dosti diskvalifikuje. PC získává body i za bezplatný multiplayer, ačkoliv konzole mají zase výhodu, že mohou každý měsíc získat nové hry za zhruba 130 Kč za měsíc, ale hráč nikdy neví, jestli daná hra mu padne do vkusu. Xbox One navíc získává další body za trvalé připsání her do hráčovy knihovny, ale sami se podívejte do historie a uvažte, který program nabízí z historie lepší hry.

HRY

Pro mě osobně asi nejdůležitější rubrika, podle které bych osobně doporučoval vybírat si svou herní platformu, ačkoliv chápu, že hodně lidí je limitováno právě i penězi.


PC

 • Strategie (Age of Empires, Civilization,...)
 • MMORPG (World of Warcraft, Lineage,...)
 • MOBA (DOTA 2, League of Legends,...)
 • Možnost komunitní lokalizace
 • Lepší možnost modifikací
 • Zvyšující se HW nároky s postupem času

Playstation 4

Exkluzivní tituly (Uncharted, Grand Turismo,...)
Optimalizace

Xbox One
Exkluzivní tituly (Sunset overdrive, Forza Horizon,...)
Optimalizace

Osobně si myslím, že nejlepší platformou pro hraní je PC vzhledem k tomu, že se na něm dá hrát úplně všechno, ale kvůli vysoké míře pirátství a následné neoblibě herních vývojářů je jasné, že svými zejména exkluzivními tituly PC platformě podkopávají nohy, ale kdo by se jim divil, když na dané platformě hráči za hru ani kolikrát nechtějí zaplatit. Další věc co také PC podkopává nohy je (promiňte mi ten výraz) lenost vývojářů v odvětví optimalizace.
V této kategorii si vítěze určete sami.

OVLÁDÁNÍ

Ovládání je velice inviduální záležitost a tudíž by si spíše měl každý nejlépe v nějakem obchodě vyzkoušet, co mu vlastně sedí, a tak berte toto hodnocení s rezervou, spíše se pokusím opět jen shrnout co jaký ovládací prvek nabízí.


PC

Standartním ovládáním na PC platformě je klávesnice a myš.
Myš přináší ohromnou přesnost a možnost rychlé reakce zejména co se týče FPS her ale i obecně. Není se čemu divit, že tzv. progaming se odehrává právě na PC platformě.
Klávesnice zase přináší ohromné množství využitelných tlačítek, a tak se může uplatnit u velice obtížných her na ovládání. 
Další výhodou PC platformy je možnost pořizování si spousta ovládacího příslušenství jako je gamepad, joystick či volant s pedály a získat tak mnohem lepší zážitek ze hry.
PC je navíc otevřená platforma, takže si můžete vybírat ze stovky či tisíce možných variant klávesnicí a myší, které Vám přesně padnou do ruky. (Na druhou stranu si za to zase můžete pěkně připlatit)

Playstation 4

Dualshock 4 je nejnovější verzí původního ovladače k PS a přináší největší změnu ve své ergonomii, která by měla zamezit bolesti rukou i při dlouhém hraní.
Druhou největší inovací na dualshock 4 je dotyková plocha, která umožnuje nejrůznější uplatnění v budoucnu, ačkoliv spíše v exkluzivních titulech, protože jak by vývojaři zase řešili absenci dotykové plochy u Xbox ovladače?
Nesmíme ani opomenout R2 a L2 tlačítka, které nyní konečně fungují jako tzv. triggery neboli spoušť a dodává nyní mnohem lepší pocit při střílení.
Také nesmíme opomenout malý repráček mezi joysticky, který se snaží v určitých sekvencích navodit lepší atmosféru a vtáhnout hráče více do hry.
Největším nesmyslem u dualshocku 4 je rozhodně zadní světélko, které je spíše zbytečné a otravné.(Hráči si stěžují na odraz světla v TV či snižováním výdrže baterie)
Ohromné negativum DS4 také získává za způsob nabíjení. Pokud jej totiž vybijete musíte jej napájet z doku či přes kabel, což je veliké omezení pro hraní. (Na druhou stranu zde skvěle funguje zadní světlo pro indikaci stavu baterie při nabíjení)
Lze dokoupit volant s pedály.
Možnost dokoupit PS Eye kameru.
Cena nového ovladače: 1 200 - 2 100 Kč

Xbox One

Xbox controller je ve světe už dlouhá léta považován za absolutní špičku a není tedy divu, že i v provedení pro Xbox One se takřka nezměnil.
Rozložení joysticků je naprosto optimální pro spoustu lidí, protože je přirozené mít palec blíže k prstům.
Z vlastních zkušeností ale musím přiznat, že plasty mi připadají poněkuď levnější a i lehčí provedení mi ne zcela vyhovovalo oproti původnímu ovladači k Xbox 360.
Ohromné pozitivum získává ovladač i pro zachování původního způsobu napájení tudíž přes kabel či klasické tužkové baterie.
Lze dokoupit volant s pedály.
Možnost dokoupit Kinect.
Cena nového ovladače: 1 100 - 2 200 Kč

BONUSOVÉ FUNKCE

Zde se zkusíme podívat na zajímavé speciální funkce, které jednotlivé platformy nabízí a najdete zde i odkazy na veškeré podporované aplikace jednotlivých konzolí.

PC
Počítač lze upravit pomocí SW takřka na všechny potřebné služby, tudíž nemá cenu zde vypisovat nejrůznejší SW.

Playstation 4
Umožnuje nabíjet Dualshock 4 ve standby režimu
Přihlášení pomocí obličeje pokud vlastníte PS Eye
Zvukové příkazy
Možnost dávat konzoli příkazy přes Internet (skrze mobilní aplikaci přikázat například stáhnout hru) 
Podporuje streamované hraní z PS 4 na PS Vita
Možnost nastavení automatického přepnutí do standy režimu konzole či vypnutí DS 4 po určité době neaktivity
Music Ulimited - možnost poslouchat hru na pozadí ať na konzoli děláte cokoliv
Seznam všech aplikací

Xbox One
Zvukové příkazy
Lepší pohybový senzor - Kinect v2
Přihlášení pomocí obličeje pokud vlastníte Kinect
Snap - možnost do pravého kraje monitoru připnout jakoukoliv aplikaci (hudba, film, browser,...)
Skype - možnost využití s Kinectem
Přehrává TV (Například Netflix - u nás není podporováno v součastnosti)
Interaktivní TV (Možnost zobrazení například informace o hráčích v zápase - u nás není podporováno v součastnosti)
Seznam všech aplikací


HARDWARE

Nakonec si pojďme shrnout všechno hmatatelné okolo těchto platforem. Podíváme se na design, výhody, velikost a případné bonusy.

PC
Hodnotit HW počítače je velice složité, vzhledem k tomu, že jsem zde na začátku udal pouze badget, ale zkusme si to shrnout alespoň obecně.
PC je otevřená platforma, jak už jsme si hodněkrát řekli, takže je velice modifikovatelná. Sám uživatel si do velké míry ovlivní jak samotný stroj bude vypadat, jakými komponenty jej vybaví a v případě nedostatku či poruchy jej může velice snadno vrátit zpět do života.
Podle Vašich dovedností a trpělivosti jej můžete odladit do posledních detailů co se týče výkonu (taktování), odhlučnění (odladění ventilátorů a izolování skříně do určité míry), teploty (dle výběru chlazení) a dalších drobností.

Playstation 4
PS 4 poskytuje asi nejlepší výkon v nejmenším provedení (rozměry: 27,5 cm x 5,3 cm x 30,5 cm).
Vzhledem k menšímu provedení je zde oprávněný strach z horšího chladícího systému, a tak tedy menší životnosti.
PS 4 má navíc v již tak malém provedení zabudovaný zdroj v sobě, což může být pro někoho výhoda, ale opět to přináší větší teplo přímo do konzole.
Obsahuje 500GB disk s volně dostupnými zhruba 400GB
Dísk lze vyměnit za jiný interní
Nelze připojit externí uložiště
Blu-ray a DVD mechanika
2x USB 3.0
BlueTooth
8GB DDR5

Xbox One
Xbox je poměrně obyčejný kvádr, který ale svou velikosti přispívá k lepšímu chladícímu systému a tudíž i delší životnosti.
Obsahuje vlastní externí zdroj, čímž opět snižuje teplotu v samotné konzoli, ale připravte si místo za televizí, jelikož zdroj je dost veliký.
Obsahuje 500GB disk s volně dostupnými zhruba 350GB 
Interní disk nelze vyměnit
Lze připojit externí uložiště
Blu-ray a DVD mechanika
3x USB 3.0
8GB DDR3

Je jasné, že jsem zde nemohl zmínit naprosto veškeré detaily, protože to bych si pomalu mohl vytvořit menší prospekt, ale věřím, že jsem zde zmíňil spoustu zajímavých informací, které by Vám mohli být stejně prospěšné jako mně.

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Koupit PC, PS4 nebo Xbox One?
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
rawneox    jo ještě chybí Kick-ass a Vyjebávač. . :Drawneoxrawneox17681    6.2.2015 00:33 rawneox

jo ještě chybí Kick-ass a Vyjebávač. . :D

Play2dEnd   2x   CihlouNaZátylek a StydkéPysky, ty krávo, tady tj komunita fakt.... :DPlay2dEndplay2dend15202    5.2.2015 23:53 Play2dEnd

CihlouNaZátylek a StydkéPysky, ty krávo, tady tj komunita fakt.... :D

StydkéPysky   3x   Tak versace je hlavně debilní maďar, co chodí zvracet ty svoje halucinace na český weby. S ním se ani nezahazujte.

CihlouNaZátylek - :thumbup:
StydkéPyskystydkepysky33881
    5.2.2015 23:23
StydkéPysky

Tak versace je hlavně debilní maďar, co chodí zvracet ty svoje halucinace na český weby. S ním se ani nezahazujte.

CihlouNaZátylek - :thumbup:

rawneox   2x   Pyžma: Aby se ti líp přemýšlelo tak
PS4 = [ odkaz ] [ odkaz ] [ odkaz ] [ odkaz ] [ odkaz ] [ odkaz ]
Xone = [ odkaz ] [ odkaz ] [ odkaz ]
PC = [ odkaz ] [ odkaz ] kde si stejně 55% her zahraješ na konzoli :) Je to jen na tobě, já si už dávno vybral :thumbup: :lala:
rawneoxrawneox17681
    5.2.2015 22:37
rawneox

Pyžma: Aby se ti líp přemýšlelo tak
PS4 = [ odkaz ] [ odkaz ] [ odkaz ] [ odkaz ] [ odkaz ] [ odkaz ]
Xone = [ odkaz ] [ odkaz ] [ odkaz ]
PC = [ odkaz ] [ odkaz ] kde si stejně 55% her zahraješ na konzoli :) Je to jen na tobě, já si už dávno vybral :thumbup: :lala:

Play2dEnd   2x   CihlouNaZátylek: z tvýho nicku mi málem ujelo do tepláků :D ! ! ! ... Jinak Versace je na Zingu známá firma 8-) mnoho lidí to zkoušelo, nenamáhej se :lala: ...
Alfajk: takhle se nedá kategorizovat... je mi 24 a v přátelích na PSN mám jen své vrstevníky nebo starší ... dokonce takový rarity jako 60+ :D Anglán, Skot, a 2 američani z KZ3 , dávali sme si to hodně dobře, 2 z nich dlouho byli v top100 (ten ranking byl jen na základě množství XP, takže blbej, ale tj fuk) :thumbup: :dance:
Abych dokončil myšlenku, PC mělo a má spousty děcek... obecně se teď ale - NA HRANI HER - prodavaji konzole, a tak noví hráči - mladší - kupují (se jim kupujou) konzole... Spousty redaktorů a novinářů a youtuberů hraje na konzolích... a ano, spousta i na PC :) takže těžko říct ... :nah:
Play2dEndplay2dend15202
    5.2.2015 22:08
Play2dEnd

CihlouNaZátylek: z tvýho nicku mi málem ujelo do tepláků :D ! ! ! ... Jinak Versace je na Zingu známá firma 8-) mnoho lidí to zkoušelo, nenamáhej se :lala: ...
Alfajk: takhle se nedá kategorizovat... je mi 24 a v přátelích na PSN mám jen své vrstevníky nebo starší ... dokonce takový rarity jako 60+ :D Anglán, Skot, a 2 američani z KZ3 , dávali sme si to hodně dobře, 2 z nich dlouho byli v top100 (ten ranking byl jen na základě množství XP, takže blbej, ale tj fuk) :thumbup: :dance:
Abych dokončil myšlenku, PC mělo a má spousty děcek... obecně se teď ale - NA HRANI HER - prodavaji konzole, a tak noví hráči - mladší - kupují (se jim kupujou) konzole... Spousty redaktorů a novinářů a youtuberů hraje na konzolích... a ano, spousta i na PC :) takže těžko říct ... :nah:

CihlouNaZátylek   4x   Alfajk: To že sis vymyslel teorii o rodičích co neví, co to je počítač, neznamená, že máš pravdu :-D ale neboj se toho... jednou se tomu zasměješ a řekneš si, co jsem to v mládí plácal za kraviny :-DCihlouNaZátylekcihlounazatylek33352    5.2.2015 21:33 CihlouNaZátylek

Alfajk: To že sis vymyslel teorii o rodičích co neví, co to je počítač, neznamená, že máš pravdu :-D ale neboj se toho... jednou se tomu zasměješ a řekneš si, co jsem to v mládí plácal za kraviny :-D

Alfajk   1x   CihlouNaZátylek - chapu, ze pravda boli, to ale nic nezmeni na tom, ze je to pravdaAlfajkalfajk16671    5.2.2015 21:27 Alfajk

CihlouNaZátylek - chapu, ze pravda boli, to ale nic nezmeni na tom, ze je to pravda

rawneox    Alfajk: jo asi jo :D (to bylo fakt dobrý :D) no ale tyhle lidi jsem potkával už na PS3, kde plusko bylo jen jako třešnička na dortu :)
edit: lidi nad dvacet btw
rawneoxrawneox17681
    5.2.2015 21:26
rawneox

Alfajk: jo asi jo :D (to bylo fakt dobrý :D) no ale tyhle lidi jsem potkával už na PS3, kde plusko bylo jen jako třešnička na dortu :)
edit: lidi nad dvacet btwKomentář byl autorem naposledy upraven 5.2.2015 21:45

Původní verze před úpravami:Alfajk: jo asi jo :D (to bylo fakt dobrý :D) no ale tyhle lidi jsem potkával už na PS3, kde plusko bylo jen jako třešnička na dortu :)

CihlouNaZátylek   3x   Alfajk: Tak to žiješ asi v jiným světě... :-D můžu se Tě zeptat, koilk Ti je let? Jako jenom jestli jsou tyhle názory co se tu píšou jenom výlevy puberty nebo to má nějakej hlubší význam :nah:CihlouNaZátylekcihlounazatylek33352    5.2.2015 21:26 CihlouNaZátylek

Alfajk: Tak to žiješ asi v jiným světě... :-D můžu se Tě zeptat, koilk Ti je let? Jako jenom jestli jsou tyhle názory co se tu píšou jenom výlevy puberty nebo to má nějakej hlubší význam :nah:

Alfajk   1x   rawneox - to je mozna tim, ze ty rodice uz nekupujou ps+ :-DAlfajkalfajk16671    5.2.2015 21:19 Alfajk

rawneox - to je mozna tim, ze ty rodice uz nekupujou ps+ :-D

rawneox    Alfajk: proto potkávám na péesku z 80% lidi nad dvacet. . lolrawneoxrawneox17681    5.2.2015 21:13 rawneox

Alfajk: proto potkávám na péesku z 80% lidi nad dvacet. . lol

Alfajk   1x   CihlouNaZátylek - je proste fakt, ze rodice decku radsi koupej prece to péesko co videli reklamu v televizi, nez tak "slozity" zarizeni, jako je pocitacAlfajkalfajk16671    5.2.2015 21:07 Alfajk

CihlouNaZátylek - je proste fakt, ze rodice decku radsi koupej prece to péesko co videli reklamu v televizi, nez tak "slozity" zarizeni, jako je pocitac

CihlouNaZátylek   3x   versace186: To co tu píšeš není čistá pravda, ale jenom tvůj... no nechtěl jsem říct hloupej, ale asi to tak bude... Takže hloupej názor... Každýmu sedne něco jinýho a říct o konzolistovi, že nemá peníze na PC tak hraje na konzoli... jak si na to jako přišel :-D :-D :-D tomu jsem se fakt musel zasmát... o tom co je pro Tebe exkluzivita radši pomlčím :thumbup:CihlouNaZátylekcihlounazatylek33352    5.2.2015 21:01 CihlouNaZátylek

versace186: To co tu píšeš není čistá pravda, ale jenom tvůj... no nechtěl jsem říct hloupej, ale asi to tak bude... Takže hloupej názor... Každýmu sedne něco jinýho a říct o konzolistovi, že nemá peníze na PC tak hraje na konzoli... jak si na to jako přišel :-D :-D :-D tomu jsem se fakt musel zasmát... o tom co je pro Tebe exkluzivita radši pomlčím :thumbup:

M4S4CR    Ondr4h: Ten Zotac EN760 jsem zmínil já, jelikož autor napsal, že nic menšího a výkonějšího, než PS4, není.
Já sám nemám rád ITX PC, ale tenhle mě docela zaujal už jen díky jednoduché konstrukci a rozšíření RAM, výměna HDD, super I/O vzadu vč. BT a taky GTX 860M na Maxwellu.
odkaz ]
M4S4CRm4s4cr2371
    5.2.2015 12:47
M4S4CR

Ondr4h: Ten Zotac EN760 jsem zmínil já, jelikož autor napsal, že nic menšího a výkonějšího, než PS4, není.
Já sám nemám rád ITX PC, ale tenhle mě docela zaujal už jen díky jednoduché konstrukci a rozšíření RAM, výměna HDD, super I/O vzadu vč. BT a taky GTX 860M na Maxwellu.
odkaz ]

rawneox   4x   většinou ty co říkaj že říkaj čistou pravdu, tak lžou až se jim kouří od pusy. .rawneoxrawneox17681    4.2.2015 20:05 rawneox

většinou ty co říkaj že říkaj čistou pravdu, tak lžou až se jim kouří od pusy. .

hRDLA   3x   protože nikdo nedokážeme uvěřit tomu že někdo takovýhle výplody vypouští z pusy dobrovolně a ještě jim věří :DhRDLAhrdla20497    4.2.2015 19:09 hRDLA

protože nikdo nedokážeme uvěřit tomu že někdo takovýhle výplody vypouští z pusy dobrovolně a ještě jim věří :D

versace186    Ináč lúby sa my jak ríkam čistú pravdu a ty narážaš na moju inteligenci... :Dversace186versace1868620    4.2.2015 18:47 versace186

Ináč lúby sa my jak ríkam čistú pravdu a ty narážaš na moju inteligenci... :D

versace186    MysteryMen: A proto mám aj konzolu... :Dversace186versace1868620    4.2.2015 18:36 versace186

MysteryMen: A proto mám aj konzolu... :D

Ondr4h   2x   Přemýšlím co si vybrat, nechci dávat moc ale ani málo. Chci malou velikost a dobrou spotřebu energie, protože počítače co jsem měl dokázali spolknout hodně rozpočtu za energii.
Jak jsem starou generaci konzolí obdivoval, tak ta nová mi přijde jako uprdnutí do větru a ty ceny za hry tomu také moc nepřispívají.
Díval jsem se na ten malý Zotac co tu někdo dával, tohle by to asi dokázalo vyřešit s grácií. A vychází to levněji jako notas s podobnými parametry, který u mě zastupuje tablet nebo mobil. A počkám si až vyjde Mafie 3 abych věděl podle čeho si vybrat to železo.
Ondr4hondr4h17156
    4.2.2015 18:19
Ondr4h

Přemýšlím co si vybrat, nechci dávat moc ale ani málo. Chci malou velikost a dobrou spotřebu energie, protože počítače co jsem měl dokázali spolknout hodně rozpočtu za energii.
Jak jsem starou generaci konzolí obdivoval, tak ta nová mi přijde jako uprdnutí do větru a ty ceny za hry tomu také moc nepřispívají.
Díval jsem se na ten malý Zotac co tu někdo dával, tohle by to asi dokázalo vyřešit s grácií. A vychází to levněji jako notas s podobnými parametry, který u mě zastupuje tablet nebo mobil. A počkám si až vyjde Mafie 3 abych věděl podle čeho si vybrat to železo.

patress112    No ja nevidím jediný dovod si kupovat konzolu namiesto PC ... Jedine v čom ma kazda platforma vyhodu sú jej exkluzivity - Forza, Gran Turismo atd ... Ale kedze ja osobne som konzolistom donedavna musel tíško záviidiet Mortal Kombat a už nastastie nemusim, tak pre mna uz konzoly prakticky prestali existovat :D Gamepad a volant si mozem dokupit, PC ma aj graficky vykon lepsi, s klavesnicou a mysou sa hry omnoho lepsie ovladaju ( su aj vynimky ) a to ani nevravim o tom že na PC sa dá nainstalovat SW od výmyslu sveta ... Proste PC konzoly jasne valcuje a asi aj dlho bude :)patress112patress11229586    4.2.2015 18:17 patress112

No ja nevidím jediný dovod si kupovat konzolu namiesto PC ... Jedine v čom ma kazda platforma vyhodu sú jej exkluzivity - Forza, Gran Turismo atd ... Ale kedze ja osobne som konzolistom donedavna musel tíško záviidiet Mortal Kombat a už nastastie nemusim, tak pre mna uz konzoly prakticky prestali existovat :D Gamepad a volant si mozem dokupit, PC ma aj graficky vykon lepsi, s klavesnicou a mysou sa hry omnoho lepsie ovladaju ( su aj vynimky ) a to ani nevravim o tom že na PC sa dá nainstalovat SW od výmyslu sveta ... Proste PC konzoly jasne valcuje a asi aj dlho bude :)

MysteryMen   5x   versace186 taky bych moch napsat ze pc je pro chudaky co nemaj na hry... opravdovej hrac a milovnik her ma doma oboje... jak pc tak konzoli a neomezuje se... jinak tvoje komenty sou fakt ulet... bud si proste delas prdel a nebo se tva "uchvatna inteligence" pri psani tech prispevku vytraci neznamo kam...MysteryMenmysterymen27248    4.2.2015 17:54 MysteryMen

versace186 taky bych moch napsat ze pc je pro chudaky co nemaj na hry... opravdovej hrac a milovnik her ma doma oboje... jak pc tak konzoli a neomezuje se... jinak tvoje komenty sou fakt ulet... bud si proste delas prdel a nebo se tva "uchvatna inteligence" pri psani tech prispevku vytraci neznamo kam...

Hoot    rawneox: prej radi za shitbox :D lol co bych na nem mel hrat ?Hoothoot11883    4.2.2015 17:26 Hoot

rawneox: prej radi za shitbox :D lol co bych na nem mel hrat ?

Mr.Lolendo    to: Lonewolf
Dík
to: Alfajk
Njn já se o to zajímal tak před 5 lety s domněním že to nikdy nepojede. Ještě to rozjet na Androidu a bude to paráda jak PSX (FPSe emulátor)
Mr.Lolendomrlolendo10723
    4.2.2015 17:21
Mr.Lolendo

to: Lonewolf
Dík
to: Alfajk
Njn já se o to zajímal tak před 5 lety s domněním že to nikdy nepojede. Ještě to rozjet na Androidu a bude to paráda jak PSX (FPSe emulátor)

rawneox   3x   Zase kydy od lidí co byli rádi za xbox a ted maj nos nahoru, to je hrůza tohle číst. . a další zbytek kydů od kids co jsou rádi za tátovo PC kde jim jede DOTA na 40fps. . OMG! ! Účelnej článek, alspoň se rozbombardujeme trapnejma kecama mimo redakční novinky :thumbup:rawneoxrawneox17681    4.2.2015 17:17 rawneox

Zase kydy od lidí co byli rádi za xbox a ted maj nos nahoru, to je hrůza tohle číst. . a další zbytek kydů od kids co jsou rádi za tátovo PC kde jim jede DOTA na 40fps. . OMG! ! Účelnej článek, alspoň se rozbombardujeme trapnejma kecama mimo redakční novinky :thumbup:

Stenys   1x   Iggy: Naprostej souhlas. Sice nemám WiiU, ale když jsem koupil Wii, tak přesně tohle jsem si taky říkal. Zabavil jsem se nejen já, ale i zbytek rodiny. Nakonec skončilo u dědy, který na tom doteď občas něco zahraje...Stenysstenys30118    4.2.2015 16:52 Stenys

Iggy: Naprostej souhlas. Sice nemám WiiU, ale když jsem koupil Wii, tak přesně tohle jsem si taky říkal. Zabavil jsem se nejen já, ale i zbytek rodiny. Nakonec skončilo u dědy, který na tom doteď občas něco zahraje...

TheStargat3   1x   Iggy: Přesně tak, hry běžících na těchto neprávem "odstrčených" konzolí jsou zábavné a jsou hlavně pro všechny - pro celou rodinu jak ty říkáš :D Jednou jsem měl u kámoše DS a vydržel jsem na tom dlouho :)TheStargat3thestargat39408    4.2.2015 16:51 TheStargat3

Iggy: Přesně tak, hry běžících na těchto neprávem "odstrčených" konzolí jsou zábavné a jsou hlavně pro všechny - pro celou rodinu jak ty říkáš :D Jednou jsem měl u kámoše DS a vydržel jsem na tom dlouho :)

hRDLA   2x   no jo :D aby si pan Tvrdý neudělal reklamu :D

Hoot: *otevřu odkaz* první co jsem spatřil bylo Killing Floor 2, to je exkluzivka na PC jak sviňa ... *zavřu odkaz*
hRDLAhrdla20497
    4.2.2015 16:47
hRDLA

no jo :D aby si pan Tvrdý neudělal reklamu :D

Hoot: *otevřu odkaz* první co jsem spatřil bylo Killing Floor 2, to je exkluzivka na PC jak sviňa ... *zavřu odkaz*

SamFisher    Dusty95: světlo se nedá vypnout jen ztlumit a i tak to není moc poznat :-)SamFishersamfisher16017    4.2.2015 16:40 SamFisher

Dusty95: světlo se nedá vypnout jen ztlumit a i tak to není moc poznat :-)

Hoot    odkaz ]

Porad resite exkluzivky u konzoli ale asi zapominate kolik jich je na glorious PC

odkaz ]
Hoothoot11883
    4.2.2015 16:40
Hoot

odkaz ]

Porad resite exkluzivky u konzoli ale asi zapominate kolik jich je na glorious PC

odkaz ]

Iggy   5x   Rozhodoval jsem se mezi upgrade PC, Xbox One či PS 4 a vyhrála WII U. Super hry, baví se celá rodina i malé děti. Ty hry mají sakra něco do sebe. :thumbup:Iggyiggy33862    4.2.2015 16:29 Iggy

Rozhodoval jsem se mezi upgrade PC, Xbox One či PS 4 a vyhrála WII U. Super hry, baví se celá rodina i malé děti. Ty hry mají sakra něco do sebe. :thumbup:

O autorovi blogu

Pyžma
Pyžma
Muž, 25 let

Ahoj, říká se mi Pyžma a je mi už přes 20 let.

Herní průmysl již sleduji pár let a v minulosti jsem byl součastí i několika projektů, které dnes již bohužel neexistují. Ačkoliv již nemám tolik času jako v minulosti musím přiznat, že možnost psát články, natáčet videa či videorecenze mi docela chybí, a tak se zde na Zing.cz chci alespoň občas podělit o své názory či myšlenky nebo možná i recenze.

V dnešní době jsem zejména PC hráč, ale mám i nějaké zkušenosti s konzolí Xbox 360. Do budoucna uvažuji o koupi ''next-gen'' konzole, ale to se asi projeví, až jestli bude více času na hraní.

Rozhodně nejsem žádný profesionální hráč a asi ani hardcore hráč, ale pokud jde o progaming, zastávám názor, že se vyskytuje a bude se vyskytovat jen na PC.
Jsem tedy spíše víkendový hráč a nejvíce mě na hrách baví skvělý příběh a hratelnost. Z příběhového hlediska mě velice baví série Assassin's Creed ( nejlepší díl série Assassin's Creed II - můžeme si to někdy vysvětli proč to tak vidím) a z hlediska hratelnosti War Thunder a DOTA 2.

Doufám, že se Vám mé názory budou líbit a pokud ne, tak je to jen dobře, protože člověk se naučí nejvíce od druhých a to zejména od těch, kteří mají na věc jiný pohled.

Moje PC sestava:
Procesor: Intel Core i5 2500
Chladič procesoru: ARCTIC Freezer 13
Grafická karta: AMD Radeon R9 280
Základní deska: Asus P8P67 LE
RAM: 8GB DDR3
Disk: Seagate ST2000DM001 2000GB
Zdroj: OCZ StealthXStream 600W

Založit herní BLOG